Opieka nad samochodem może pomóc ochronić zarówno bezpieczeństwo, jak i finanse związane   z twoim pojazdem. Regularne naprawy pomogą uniknąć kosztownych napraw w przyszłości. Zalecamy naprawy samochodu według planu zaproponowanego przez producenta, aby dbać      o samochód w sposób właściwy. Wiemy, co robić, żeby przedłużyć życie twojego samochodu     i pomóc ci uniknąć kosztownych napraw.

 

Naprawa skrzyni biegów jest dużą, długotrwałą i często drogą naprawą samochodową. Dlatego właśnie należy utrzymywać skrzynię biegów w dobrym stanie.

Możemy naprawić albo wymienić skrzynię biegów, ale najważniejszym działaniem jest regularna wymiana płynów. Jest to ważne, ponieważ z czasem, podczas zużywania skrzyni, kawałki metalu   z mechanizmu zanieczyszczają płyn. Dodatkowo wysoka temperatura wytwarzana przez automatyczną skrzynię rozwarstwia płyn.

Należy sprawdzać poziom płynu za każdym razem, kiedy wymieniasz olej. Niski poziom płynu może poważnie uszkodzić twoją skrzynię.

Czyszczenie wtrysku paliwa jest ważne dla maksymalizacji osiągów twojego samochodu. Brudny wtrysk paliwa może powodować słabe przyspieszenie pojazdu, niższą moc, nieekonomiczne spalanie, utrudniony czas bezruchu oraz niepoprawną wymianę powietrza/paliwa. Mogą również prowadzić do wyższej emisji tlenku węgla.

Zalecamy zaplanowanie czyszczenia raz na 25 000 mil. Regularne czyszczenie wtrysku paliwa poprawi przyspieszenie pojazdu. Zaoszczędzisz pieniądze na paliwie i zmniejszysz emisję szkodliwych substancji. Może to również przedłużyć czas działania silnika.

Zaleca się wymianę oleju co 3 miesiące lub 3000 mil, w celu zachowania działania swojego samochodu z maksymalną wydajnością, oraz aby uzyskać lepszy przebieg samochodu i mieć pewność, że napęd działa prawidłowo.

W MEGATRANS import-export używamy oleju syntetycznego, który chroni silnik i zwiększa wydajność twojego samochodu. Olej syntetyczny jest odporny na ciepło i spadek lepkości. Posiadamy również olej dla dużego przebiegu, który pomaga zachować starszym pojazdom bezproblemowe i dłuższe działanie.

Dodatkowo, oprócz wymiany oleju w samochodzie, nasi eksperci techniczni zadbają o twoje filtry paliwa, olejenie, chłodnicę, płyn do spryskiwaczy, czyszczenie wtryskiwaczy paliwa i nieszczelności. Przeprowadzimy również pełną kontrolę pojazdu, za darmo, jeśli zgłosisz się do nas z wymianą oleju.

Zadaniem chłodnicy w twoim samochodzie jest utrzymanie przepływu płynu chłodzącego poprzez silnik. Jeśli występuje jakaś blokada lub wyciek, silnik może się szybko przegrzać, a twój samochód ulec zepsuciu.

Wycieki płynu chłodzącego mogą być spowodowane przez pęknięte lub źle dopasowane przewody lub dziury w chłodnicy. Metalowej chłodnica jest cienka i łatwo ulega uszkodzeniu, ale główną przyczyną wycieków płynu chłodzącego jest korozja. Zalecamy ci wykonywanie przynajmniej raz w roku profesjonalnej kontroli systemu chłodzącego.

Płukanie i napełnianie jest istotnym elementem rutynowych prac konserwacyjnych. Płyn chłodzący jest bardzo żrący. Pozostawiony w chłodnicy zbyt długo, powoduje rozpoczęczecie korozji metalu i może prowadzić do potencjalnie katastrofalnych wycieków. W przypadku wykrycia wycieków płynu, możemy je naprawić lub dokonać wymiany uszkodzonych części.